YÜCE DEVLET DERGİSİ 8. SAYI (MART 2011) BASIN BÜLTENİ

Oleh: Haydar Murad Hepsev
01 Ocak 2012

YÜCE DEVLET DERGİSİ
8. SAYI (MART 2011) BASIN BÜLTENİ

 

Yüce Devlet Dergisi’nin
14 MART 2011 tarihli 8. sayısındaki yazılar,
yazıların türleri ve yazarları aşağıdaki gibidir:

* KARANLIK ÇAĞ SONA ERMEKTE (başyazı) H. Murad HEPSEV; * Mavi Marmara Gemisinin İstanbul’a Dönüşü Üzerine (eylem yazısı); * RABBİNİN İSMİNİ ZİKRET VE HER ŞEYDEN ÇEKİLEREK KENDİNİ ONA VER (tefsir) Sabahaddin KURTAY; * Harâbât Ehline Hor Bakma (hadis şerhi) Dr. Muhammed Ayhan; * SIRADIŞI BİR OSMANLI ASKERİ: TEMAŞVARLI
OSMAN AĞA (kitap tanıtımı) Hayri Hocagil; * Risâle-i Ubeydiyye-i Nakşibendiyye (tasavvufi metin-sadeleştirme, şerh) Ali Behçet Efendi; * TELEKİNEZİ, LEVİTASYON, OTİZM KERAMET MİDİR ya da KERAMET NEDİR? (fikir yazısı) Ayşe Yaşar UMUTLU; * Bilim ve Müslüman, Aşırılıklar ve Orta Yol (İnceleme) Ziyaüddin Serdar / Terc.: E. Hüseyin Çağıran; * YENİLE(N)ME ÇAĞI (İslam İktisadı) Dato Dr. Nik Ramlah Mahmood / Terc: Hakkı Erçetin; * Küfre Karşı Net Tavrımız Var mı? (öğüt yazısı) Mehmed YÖRÜK; * SONRA (şiir); * Değişimin Belgesi (belge-yorum) H.Meral-M. Sırrıoğlu; * MİLLET NEDİR? (araştırma) Haz.: Kürşad Yusuf Coşkun; * MİLLET VE BİRLİK İDEALİ SEMİNERİ (haber); * Susuz Kuyu (hikâye)Hayreddin MERAL; * DAHHAK-I ZALİM (şerh-roman) H. HEPSEV; * Ağaçlar (şiir) Hayreddin MERAL; * ONDAN SONRA (şiir); * En Güzel Kıssa (mesnevi); * KABZIMALCIK (hikâye) M. Umut ONAY; * Milletimize ve Ak Parti’ye Açık Mektup (uyarı yazısı); * KİRAZ KUŞU ZİYAFETİ (Piyes) James Maxwell ANDERSON / Terc. E. Mahmud Manisalı; * Şimdi Dünya Vazgeçmelidir Gerilim Dolu Hikâyeleri Anlatmaktan / Abd(i) / Esenlik Yıldızı (şiir) Rasim DEMİRTAŞ; * MEDENİYET MİLLET DEVLET BİRLİK KİTABIMIZIN BULUNDUĞU YERLER; * Okuyucularla Söyleşi.
***

8. Sayımızda Okuyucularla Söyleşi

Sekizinci sayımızı da çıkarmayı da nasip ettiği için Allah teala hazretlerine hamd u senalar olsun. Sayılar arasındaki zaman aralığının uzun olması bizi üzüyor lakin çıkmış olmaktan yani devam ediyor olmaktan ötürü bahtiyar oluyoruz. İnşaallah yeniden düzenli olarak çıkarız; tabii ki Allah’ın izni ve yardımı ile, sizlerin desteği ve katkılarıyla…

Yakın coğrafyamızda, bütün dünyayı da etkileyen önemli değişimler, devrimler gerçekleşiyor. Halklar zalimlere karşı ayaklanıyor ve onları birer birer deviriyor. Bu konuyu kapsamlı olarak başyazımızda ele aldık ama burada şunları da eklemek istiyoruz: 6. sayımızdaki “ZULÜM KITALAR DOLAŞIYOR” başlıklı başyazımız, bu konuyu küresel bir planda ele alıyordu. İlk sayımızdan itibaren tefrika ettiğimiz Dahhak şerh-romanı, zalim bir hükümdarın mazlum halk tarafından nasıl alt edildiğini anlatan tarihi-evrensel bir eserdir. Bizim bu işe girişmekteki gayemiz, zalim-mazlum mücadelesini daha derin bir şekilde ele almaktır. Bu tefrikanın bu şekilde algılanmasını istiyoruz.

İslam âlemindeki ve dünyanın her yerindeki mazlumlara karşı duyarlı olmak, millet olarak bizim en mühim ve belirgin hususiyetlerimizdendir; bu geçmişte de böyleydi, günümüzde de böyledir. Lakin bugün işler biraz daha kapsamlıdır, artık İslam âleminin ve dünyanın her yerine bakmak zorundayız. Medyamız maalesef yakın coğrafyamıza bakmakta bile zorlanıyor, çünkü büyük bir kesiminde böyle bir bakış açısı yok; geri kalanlarda da ekonomi bundan daha önemlisi kalite bulunmuyor. Biz, Yüce Devlet olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, bu konuda katkıda bulunmak isteyen kardeşlerimize sayfalarımızın açık olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz.

(Bu sayımızın son teknik hazırlık safhasında) Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyoruz. Allah’tan rahmet ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz; Allah teala taksiratını affetsin.

Yeniden buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Basın Bültenleri | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.