ŞEHİD OLDU “YİĞİT ADAM”

Oleh: Haydar Murad Hepsev
23 Mart 2012

 

ŞEHİD OLDU “YİĞİT ADAM”

 

Kaç gündür yüreklerimizde hançerler vardı. İyi bir haber duymak için haber bültenleri ve siteleri arasında mekik dokuduk. “Nasıl bir helikoptermiş ki düştü ama bulunamadı” diyorduk kendi kendimize. “Nasıl arıyorlar da neden bulamıyorlar” diye kahroluyorduk ama dualarla biraz teskin ediyorduk içimizi. Gitgide ümitlerimiz tükendi lakin yine de konduramıyorduk, maalesef kara haber geldi ve yüreğimiz kabardı, gözlerimiz doldu ama bizler mü’miniz “Muhakkak ki biz Allah içiniz ve muhakkak O’na döneceğiz.” dedik ve Fatihalar okumaya başladık.

Bir mü’min insandı Muhsin YAZICIOĞLU. Yiğit adamdı; mert ve onurlu bir Anadolu delikanlısıydı. Her zaman delikanlı kaldı. Cesur ama dikkatli, atak lakin dengeli kaldı. Güven veriyordu; bir parti başkanı oluğu halde fitne ve fücura karışmadı, sevenlerini de korudu. Allah teala hazretleri şehadetini kabul eylesin, taksiratını afv u magfiret eylesin; yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil nasib eylesin.

Çilekeş ama yiğit Anadolu bir kahraman evladını daha yitirdi. Bin seneden beri feda ediyor çocuklarını, gözyaşlarını içine akıtıp yenilerini yetiştiriyor ama onları da kaybediyor… Anadolu’nun, cennet vatanımızın ne bitmez çilesi varmış, Ya Rabbi!

Bu ölüm bir şehadettir, onda şüphemiz yok. Lakin gerçek bir dava adamının vefatı, bu çilekeş topraklarda, çoğu zaman normal olmamıştır. Hele “Büyük Birlik” idealiniz varsa, hele hele birçok defa kaza geçirmişseniz, davanız “Allah yolu” ise… Bilmiyorum, bilmiyorum, bilmiyorum. Kendimi hislere kaptırmak istemiyorum ama bunları söyleten duygularım değil aklım ve bilgilerim. (Ülkemiz, önemli bir seçimin arefesindedir. Ve maalesef Mart 2009 Yerel Yönetim Seçimleri, artık bu elim hadisenin gölgesinde kalma durumundadır. Bu önemli seçimde Muhsin Yazıcıoğlu ne yazık ki rol alamayacaktır. Yalnız bu eksiklik dahi çok önemli ve tabii ki olumsuz bir gelişmedir, diğerleri de zaman içinde açığa çıkacaktır.)

O “yiğit adam” artık yok lakin Müslüman Anadolu bereketli bir topraktır, kahramanın biri gider bini gelir, Allah’ın izniyle. Mesele yenilerini yetiştirip mevcutlara sahip çıkmaktadır; takdir-i İlahi ile aramızdan ayrılmış olanları örnek alıp hatıralarını saygı ve sevgiyle yaşatmaktadır.

Müslüman milletimizin başı sağ olsun, “Yiğit Adam Muhsin Başkan”ın ve kendisiyle beraber vefat edenlerin ruhu şad olsun; Rabbimiz hazretleri onları cennet ve cemaliyle şereflendirsin (âmin).

27 Mart 2009
Haydar HEPSEV

 

/// 27 Mart 2009 tarihinde yucedevlet.com’a eklenen bu yazı, sitemiz yeniden yapılandırılmadan (Aralık 2011′den) önce 1119 kez okunmuştu.

NOT: Bu yazı eklendiğinde, basın-yayın organlarından ve internet sitelerinden hiçbirisi Merhum Muhsin YAZICIOĞLU için “şehid” lafzını henüz kullanmamıştı. Yucedevlet.com sitemizin böyle mazhariyetleri de vardır.

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Taziye | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.