ŞÂM-I ŞERÎF, AYIRD EDER …

Oleh: Haydar Murad Hepsev
25 Ağustos 2014

 ŞÂM-I ŞERÎF, AYIRD EDER KİM ŞEREFLİDİR
VE KİM HAYSİYET YOKSUNUDUR !

 

Şâm-ı Şerîf’e binlerle selam olsun.

“Meleklerin üzerine kanatlarını gerdiği” kutlu şehre selam olsun.

O kutlu şehirde medfun bulunan peygamberlere, ashab-ı kirama, evliya ve asfiyaya, ulema ve urefaya, guzat ve şühedaya binlerle hürmet, binlerle selam olsun.

Ve hâlihazırdaki Şam ahalisine; zulme, küfre, ilhada kanlarının canlarının son damlasına kadar direnen kahraman kardeşlerimize yüz binlerle selam olsun.

***

Şâm-ı Şerîf, bir turnusol kâğıdı gibi, yine ayırd etti, kalbinde iman olanlar ile maraz ve nifak bulunanları.

Yine ayırd etti, Şâm-ı Şerîf, bir turnusol kâğıdı gibi, müminlerden yana olanlarla kafir, münafık ve râfizîlerden yana olanları.

Bir turnusol kâğıdı gibi, yine ayırd etti, Şâm-ı Şerîf, rahmet ve merhametten yana olanlarla zulüm ve karanlıktan yana olanları.

Saflarını ayırdı, iman ve Kur’an’dan yana olanlarla, küfr ve ilhaddan yana olanların.

Bir kılıç gibi ortadan ayırdı, iman safında olanlarla, nifak safında bulunanları.

ÇÜNKÜ ŞÂM-I ŞERÎF, AYIRD EDER KİM ŞEREFLİDİR VE KİM HAYSİYET YOKSUNUDUR !

***

Onun için, ey mümin kardeşim, kim hangi fotoğraf karesindedir; iyice düşün ve idrak et… Kalbindeki marazla birlikte zalimlerle mi yan yanadır, onlara hediye mi vermektedir, yoksa kalbindeki imanla mümin kardeşlerinin zulümden kurtulması için gözyaşı dökenlerle mi birliktedir…

Âgâh ol, uyanık ol, ey müslüman kardeşim; kim kimi hangi lafızlarla tanımlamaktadır… Kim kimi “Çağın Hüseyin’i” kabul etmektedir? Kim, yüzbinlerce müslümanı kadın, çocuk, bebek demeden katleden zalime eliyle, diliyle, kalbiyle karşı çıkmaktadır? Ve kim, bütün bu zulümlere rağmen “muhaliflerde de hata vardır” demektedir? Kim, yüksek mevkide olduklarından iyi insanlar saymaktadır; kâfirleri, münafıkları, zalimleri, rafızileri?  Ve kim, ayırd etmeden bütün müminleri sevmektedir; bahusus en zayıf müslüman da dâhil olmak üzere bütün müminleri kendinden üstün kabul etmektedir?

***

Elinde Kur’an ve Sünnetin kutlu ve şaşmaz ölçüleri varken, Ehl-i Sünnet ve Cemaat’in tertemiz miyarı varken, Rabbani âlim ve âriflerin hayra yönelten uyarıları varken…

Dikkat et, ey kardeşim, iyice düşün, idrak et, âgah ol, uyanık ol. 

Yüce Devlet

emevi camii

 

/// Bu yazı, Facebook’taki Yüce Devlet Dergisi ve Yayınevi sayfamızda 1 Eylül 2013 tarihinde (https://www.facebook.com/309120789116905/photos/pb.309120789116905.-2207520000.1408969871./680225282006452/?type=3&theater ) ve Yüce Devlet Dergisi’nde (13. Sayı, 25 Kasım 2013) yayınlanmıştır.

 

Etiketler: , ,

Kategori: Fiil Yazıları | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.