Okuyucularla Söyleşi (Yüce Devlet Dergisi 11. Sayı)

Oleh: Haydar Murad Hepsev
25 Mayıs 2012

 

Okuyucularla Söyleşi

(Yüce Devlet Dergisi 11. Sayı)

 

On birinci sayımızı çıkarmayı da nasip ettiği için Allah teala hazretlerine hamd u senalar, şükürler ediyoruz.

Yayınımıza altı ay kadar ara vermek zorunda kaldık, lakin yeniden karşınızda olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz, Rabbimiz hazretlerine mahlûkatın nefesleri adedince hamd ü senalar ediyoruz. Çünkü yeteri kadar tanıtımımız ve tirajımız, rağbet ve revacımız olmasa da, biz, bunlara aldırmıyoruz; çünkü Yüce Devlet Dergimizi, davamıza yani kutlu İslam davasına hizmetin bir şubesi olarak görüyoruz. Onun için her yeni sayımızda hamd ü senalar ediyoruz. İnşaallah, Rabbimiz hazretleri güç ve imkân verdikçe çıkarmaya devam edeceğiz. Bu ara vermelerde bazı takipçilerimiz “Dergi kapandı mı” diye soruyorlar; merak etmesinler “kapanmadı, inşaallah kapanmayacak”; eğer böyle bir durum söz konusu olursa bunu dergimizde veya sitemizde muhakkak ilan ederiz; lakin halihazırda böyle bir durum söz konusu değildir.

Lakin bu “ara”da www.yucedevlet.com sitemizi, elhamdulillah, yeniledik. Kasım 2007’de açılan sitemiz, Aralık 2011’den başlayan bir süreçte yenilendi. Sitemizin eski hali yalnız PClerde düzgün görünmekteydi; LCD ekranlarda, Mozilla Firefox, Google Chrome’da ise görünümü bozulmaktaydı. Dolayısıyla davamız sanal âlemde düzgünce temsil olunamamakta, birçok okuyucu ve takipçimizin haklı eleştirilerine maruz kalmaktaydı.

Yenilenmeden önce sitemizde 248 yazı vardı; şimdiki halde (yenilenmeden önce bulunmayan yazılar da dâhil) 240’dan fazla yazı bulunmaktadır. (Eski) Sitemizde, dergimizde ve kitaplarımızda bulunan yazılar (ve tabii ki yenileri de) eklenmeye devam edilecektir. Dergimize biraz fazlaca ara verdiğimiz dönemde sitemize yeni yazılar eklemeye gayret ettik, bu da elbette epeyce zamanımızı aldı.

Sitemizin yenilenmiş halinde eskisinden farklı olarak; a) Anabaşlıkların (kategorilerin) sayısı arttırılmıştır. b) Bütün yazılar; Facebook, Twitter (ve bazı diğer sosyal medya kanallarında) “beğen”ilebilmekte ve “paylaşım” yapılabilmektedir. c) Yazılara yorum yapılabilmektedir. d) Siteye reklam alınabilmektedir.

Dergi ve sitemizin tanıtımında, reklam ve abone bulunmasında yardım edecek gönüldaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz. Bu yardım çok basittir: Bu yazıyı mail arkadaşları ve gruplarında, facebook-twitter gibi sosyal medyada paylaşmalarıdır; arkadaş ve dost çevrelerinde “böyle bir dergi ve site var” demeleridir.
***

Dünyada Müslümanların yaşadığı birçok diğer bölgede olduğu gibi Suriye’mizde de zulüm ve hatta katliam sürüyor. Arkasına İran, Rusya ve Çin’i (ve Yahudi’yi) almış olan zalim, baasçı ve rafızi Es’ad rejimi, oradaki müslüman kardeşlerimizi, gözünü kırpmadan hem de en vahşi bir şekilde katletmeye devam ediyor. Dünya da seyrediyor aslında; Müslümanların bir tanesinin bile dünyadan göçmesi, onlar için sevinilecek bir olay elbette. Annan mannan planına aldanmayınız, seri cinayetler şebekesinin faaliyetlerini meşru gösteren bir perdeden başka bir şey değildir. Biz ise devlet olarak yanı başımızdaki kardeşlerimize yapılan bu zulme seyirci kalıyoruz, ancak gelip sığınan mültecileri misafir ediyoruz, bu da bir şeydir lakin devam eden sistemli katliam yanında küçük bir şeydir. ABD ve İngiltere’nin oyununa gelip de eğer Suriye’ye girer isek işte o zaman Suriye için de ama ondan daha çok bizim için büyük bir felaket olacaktır. Hükümeti bu konuda ciddi bir şekilde uyarıyoruz.

Baba Es’ad zamanındaki Hama katlimanın bir fotokopisi yaşanıyor yine, peygamberler sahabeler, evliyalar ülkesi Suriye’mizde. Lakin bir farklılık var: Bu sefer, organize olmuş ve adım adım büyüyen bir hareket var. Bu da bize ümit veriyor, muvaffakıyetleri için dualar ediyoruz.

Lakin bu işin asıl çözümü İslam Birliği’ndedir, Büyük İslam Devleti’ndedir. O zaman İslam milleti kurtulacak ve yeniden İslam Medeniyeti’ni canlandıracaktır. Yüce Devlet İdeali de zaten budur, biz karınca kararınca ama kararlı bir şekilde bu dava için çalışıyoruz. Bu ülküye yeni bir şekilde katkıda bulunmak için İslam Birliği ile ilgili yazılarımızı küçük bir risale haline getirdik, bir kardeşimiz bunu İngilizceye çevirdi, diğer bir kardeşimiz de Arapçaya çeviriyor. İnşallah tamamlandığında Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak bastırıp bütün İslam âlemine dağıtacağız. Müslümanların birliği için, mü’min kardeşlerimizin birbirine ülfet ve yakınlığı için, İslam Birliği’nin yeniden kurulması için… Bu konuda da bize yardımcı olan ve olacak bütün kardeşlerimize şimdiden teşekkür ediyoruz.

Yeniden buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Yüce Devlet

Etiketler: , , ,

Kategori: Basın Bültenleri, Okuyucularla Söyleşi | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.