EY YÜCE İSLAM MİLLETİ !

Oleh: Haydar Murad Hepsev
25 Ağustos 2014

EY YÜCE İSLAM MİLLETİ
EY YÜCE ÜMMET-İ MUHAMMED !

Biliniz ki Mısır’da diktatör Mübarek’in devrilmesi ve İhvan-ı Müslimin’in adayı Muhammed Mursî’nin büyük bir çoğunlukla başkan seçilmesi, Bedir Harbi ve zaferinin bir tekrarı ya da izdüşümüdür.

Şimdi ise Uhud ve Hendek harplerindeki meşakkat ve eziyetin bir benzerini yaşıyorlar.

Suriye’deki Bedir harbi hâlâ devam ediyor. Filistin ve Gazze’de, Irak, İran, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Çeçenistan, Kafkasya, Doğu Türkistan, Patani, Mali, Somali yani ki müslümanların kahir ekseriyetinin yaşadığı yerlerde; kâfir ve münafıkların tarihin görmediği derecedeki eşsiz zulümleriyle, Hendek kuşatması bütün şiddetiyle sürüp gidiyor.

İslam tarihi veya daha doğru deyimle Asr-ı Sa’âdet, müslümanların yaşadığı her coğrafyada kendini sürekli tekrar edip durmakta.

Lakin mahzun olmayınız, mü’min kardeşlerim. Asr-ı Sa’âdet, aynı zamanda Medine’ye hicret, birlik ve devlet olma, nihayetindeyse Mekke’nin fethi gibi; Suriye, Irak, Mısır, İran’ın fetihleri gibi nice muzafferiyetlerle dopdoludur.

rabia


ÜMMET-İ İCABET OLMA ŞEREFİNİ KAZANMIŞ OLAN
EY YÜCE İSLAM MİLLETİ !

Fetih ve nusret yakındır”, merak etmeyiniz.

Bugün küfür ve nifakın küresel Hendek kuşatmasını yaşıyoruz; evet. Müminler her yerde, hor ve hakir; yer yerde zulüm ve nifakın amansız pençeleri altında; evet.

Lakin “Andolsun, biz kendilerinden öncekileri de denemişken, insanlar, “İnandık” deyince, denenmeden bırakılacaklarını mı sanarlar? Allah elbette doğruları ortaya koyacak ve elbette yalancıları da ortaya koyacaktır. (Ankebût Suresi; 2-3.)” ayetlerindeki Rabbimizin buyruğu gereğince, İslam’ın küresel zaferi elbette ki kolay olmayacaktır.

Kur’an ve sünnete sımsıkı sarılarak; cehd ü gayret ederek ve sabrederek; küfür ve şerre direnip birlik olarak; imanımız ve dinimize ihlas ve takvayla sarılıp yüce devletimizi yeniden kurarak; medeniyetimize ilim, şuur ve irfanla hizmet ederek; yeniden güzel günleri en yakın zamanda, inşallah, göreceğiz.

Merak etmeyiniz, mahzun olmayınız.

Allah teala hazretleri, bizimle beraberdir.”

Haydar Hepsev
Yüce Devlet Hâdimi

 * Bu yazı, Facebook’taki Yüce Devlet Dergisi ve Yayınevi sayfamızda 21 Ağustos 2014’te ve Yüce Devlet Dergisi’nde (13. Sayı, 25 Kasım 2013) yayınlanmıştır.

Etiketler: ,

Kategori: Fiil Yazıları | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.