Cumhur İttifakı’nı Destekliyoruz!

Oleh: Haydar Murad Hepsev
19 Mayıs 2018

Cumhur İttifakı’nı Destekliyoruz!

2017 Nisan Halkoylaması’yla devlet ve milletimizin yüz yıldır beklediği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiştik. Şimdi bu sistemin ilk seçimine gidiyoruz. Bu seçimde Ak Parti ve Mhp (ve Bbp) ittifak yaptılar. Bu hayrlı bir ittifaktır ve milletimizin sağduyulu kesiminin özlediği bir girişimdir. Karşısındaki güya ‘Millet İttifakı’ ise bizzat milletin düşmanıdır, çünkü içinde ve başında Chp vardır. Chp ise başlangıcından bugüne milletimizin dinine, camisine, ezanına, gelenek ve göreneğine düşman olan bir partidir. Çünkü içinde Gezi kalkışması, 17-25 Aralık ihaneti ve 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki Fetö terör örgütü vardır.

Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan Bey’dir. Kendisini İstanbul Belediye Başkanlığı’ndan beri izliyor, değerlendiriyor ve beğeniyoruz. Sözünün eri, cesur, vefalı, hakikatli, mütevazi, çalışkan ve dürüst bir insan; doğru, iyi ve başarılı devlet adamı olduğuna şahidiz. İçte ve dışarıda büyük siyasetler, büyük projeler geliştiren ve başarıyla yürüten bir lider olduğu aşikârdır. Eserleri ortadadır ve daha çoğunu da gerçekleştireceğine inancımız tamdır.

R.T. Erdoğan’ın karşısındaki adayları da tanıyoruz. Maalesef ki hiçbirini etik değerler açısından beğenilecek hususiyetlerine şahit olamadık, olamıyoruz. Ortaya koydukları (doğru dürüst bile değil) hiçbir eserleri olmadığını ayan beyan görüyoruz.

c i

Kökünün nerede olduğu belli olmayan bir takım grupların propaganda ve algı operasyonlarının amacı ise a) Cumhurbaşkanı RTE ve Ak Partinin arasını açıp mecliste zayıf bir çoğunluk olması, b) Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci tura götürmektir. Bunlar da kaos ve ülkenin geleceğini tehlikeye atmaktan başka bir şey değildir.

Bu hain planların sağduyulu milletimizin bilge seçimiyle yıkılacağını, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda RTE tarafından kazanılacağını ve Cumhur İttifakı’nın Meclis’te büyük bir çoğunlukla temsil edileceğini düşünüyor ve inanıyoruz…

Lakin ve her halükarda, evet, bu seçim de zor, kritik ve önemli bir seçimdir. Onun için diyoruz ki;

Aziz milletimiz,

Vatanın, bayrağın, devletin, milletin ve bizzat kendin için;

1. Hangi adaya ve ittifaka oy vermeye karar verinceye kadar iyice düşünmeli, gözlem yapmalı, etrafındaki bilgi ve görgü sahibi insanlara danışmalısın.

2. İç ve dış bazı mihrakların plan, söylem ve eylemlerine dikkat kesilmelisin.

3. Bu seçimin ne kadar önemli, değerli, kritik olduğunu asla unutmamalısın.

4. Sandığa gitmeyi asla ihmal etmemelisin.

5. Tarihin bu zor, nazik ve mühim anında yeniden iyi ve doğru bir seçim yapmalısın.

***

Oy’un ve seçimin hayrlı, uğurlu, bereketli olsun. Rabb teala seni utandırmasın, aziz milletim…

19 Mayıs 2018
Haydar Hepsev
Yüce Devlet Hadimi

Etiketler: , , ,

Kategori: Devlet Yazıları, Fiil Yazıları | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.