BAYRAĞIMIZI NEDEN SEVERİZ?

Oleh: Haydar Murad Hepsev
22 Ekim 2012

 

BAYRAĞIMIZI NEDEN SEVERİZ ?

 

İslam’ın bayrağı, İslam milletinin sancağı olduğundan elbette. Kelime-i Tevhid’in alemi ve işareti olduğundan. “Allah’ın adını yükseltme” davamızın vazgeçilmez simgesi olmasından. Her işe Besmele ile yani Allah’ın adıyla başlama geleneğimizin hatırlatıcısı olmasından. Peygamber efendimizin ism-i şerifine hürmet eden sancak-ı şerif olmasından elbette. Ya siz, ne sandınız?

İman dolu göğsümüzün” kutlu işaretidir bayrağımız. “Hakk’ın va’dettiği günlerin doğacağına” olan ümidimizin sembolüdür. “Cennet vatanın uğruna” kanını akıtan gazi ve şehidlerimizin mirasıdır.

Onun için “Kızkardeşimizin gelinliği, şehidimizin son örtüsü”dür. Bunun için “Tarihimiz, şerefimiz, şiirimiz, her şeyimizdir.

Biz, bayrağımıza hürmet ederiz ve onu her daim severiz. Sancak-ı şerifimize saygısızlık edenlerin aynı zamanda İslam’a hürmetsizlik ettiğini biliriz. Lakin kavmiyetçilikten ötürü sevenleri de hoş görmeyiz, çünkü “Irkçılığa çağıran bizden değildir; ırkçılık için savaşan bizden değildir; ırkçılık uğruna ölen bizden değildir” hadis-i şerifini baş üstümüzde tutarız.

Bu kutlu bayrak, Müslümanların sancağıdır. Müslüman Türkün, Kürdün, Arabın, Çerkesin, Lazın başının üstünde besmeleyle ve abdestle taşıdığı hilalimizdir. Hilal ki Rabbimizin ismini temsil eder, celle celaluhu; hilal ki Peygamberimizin makamıdır, sallallahu aleyhi ve sellem.

Biz, bunun için severiz bayrağımızı.

Biz, yani müslümanlar.

Biz, yani inananlar….

 

/// Haydar Murad HEPSEV’in bu yazısı, başyazı olarak Yüce Devlet Dergisi’nin 1 Haziran 2012 tarihli 11. sayısında yayınlanmıştır.

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Fiil Yazıları | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.