12. Sayımızda Okuyucularla Söyleşi

Oleh: Haydar Murad Hepsev
29 Ocak 2013

 

12. Sayımızda Okuyucularla Söyleşi

 

On ikinci sayımızı çıkarmayı da nasip ettiği için Allah teala hazretlerine hamd u senalar, şükürler ediyoruz.

Dergimizin 11. sayısını tanıtan Yeni Akit Gazetesi’ne; dergilik.blogspot.com, www.buyukdogu.net (BÜYÜK DOĞU HABER), www.mirhaber.com, www.n-f-k.com, www.poetikhaber.net sitelerine teşekkür ediyoruz. www.buyukdogu.net (BÜYÜK DOĞU HABER) dergimiz hakkında güzel bir yazı yayınladı; bir daha teşekkür ediyoruz.

31 Mayıs 2012’de Semerkand Radyo’da (eski ismi Radyo On Beş) Uğur Dumlupınar Bey’in hazırlayıp sunduğu SALACAK KAHVEHANESİ programında konuk olduk; dergi ve yayınevimizden; ideal ve davamızdan bahsetme fırsatı bulduk; kendilerine teşekkür ediyoruz.

***

Risale-i Ubeydiyye-i Nakşibendiye, tarafımızdan (bazı kısımları tercüme edilip) sadeleştirilerek Dergimizin 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sayılarında (1 Nisan 2010 ila 5 Aralık 2011 arasında) yayınlanmıştı. Temmuz 2012’de iki ayrı yayınevi tarafından kitap olarak neşredilen Risaleyi, 2012 Kasım ayının sonlarında yucedevlet.com sitemize koyup iki hamişle de Risaleyi neden ve nasıl yayınladığımızı açıklamış; kitap halinde neşredilmesi üzerine de yayın dünyamızla ilgili bazı düşüncelerimizi orada paylaşmıştık. Bunun üzerine bir kültür sitesinde talihsiz bir yazı yayınlandı. Bu yazıya cevap verme gereği duymadık, çünkü seviyeyi düşürmüş, işi basit bir polemiğe indirgemişti (şurası da var ki yazıyı yazan, en az alınması gerekendi, asıl muhataplar mesajı alıp arka planda kalmayı tercih ettiler, bir Bizans oyunu vardı yani).

***

Biz, bir sürü zorluğa katlanarak, çetin mücadeleler vererek, büyük bir özveriyle ama hassasiyetle, kılı kırk yararcasına büyük bir titizlikle ilerlemeye gayret ediyoruz. Bir yazı yazıyorsak kırk defa düşünerek, kırk süzgeçten ve tashihten geçirerek yazıyoruz.

Bizden, yazılarımızdan büyük ölçüde istifade edip de bizi anmayanları görüyoruz, biliyoruz, geçiyoruz. Bizden bahsetmemeyi, bizi duyurmamayı, bizi görmezlikten gelenleri biliyoruz, tanıyoruz, geçiyoruz. Hakikat, elbette bir gün ortaya çıkacak, kimin ne ve ne kadar olduğu gün gibi aşikâr olacaktır. Onun için bütün bunlara aldırmadan sabırla, metanetle, kararlılıkla; ama yavaş, ama karınca gibi yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Dergimiz, yayınevimiz ve işimiz maalesef, yavaş yürüyor ama elhamdülillah yürüyor; bu yavaşlık fikir ve üretimin azlığından değildir; maddi imkânlarımız bu kadar. Lakin ne olursa olsun hatta tek başımıza kalsak da dağa tırmanmaya devam ve gayret edeceğiz; bu kutlu davaya ölene dek hizmet etme niyet ve azmindeyiz; inşaallah.

Yeniden buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Okuyucularla Söyleşi | RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.

Yorum Yok

Comments are closed.